מגדלים חיים - הקורס השנתי

שנת לימוד והעמקה למיומנויות חיים – גידול מזון ובישול עונתי

אנחנו רוני ואסף, אנשי אדמה ורוח, מגדלים מזון, מלקטים, מעבדים ומבשלים. ריכזנו את הידע והמיומנויות שצברנו לכדי קורס שהוא הכשרה - שהוא מסע ודרך, כדי להעניק ידע, השראה וכלים מיטביים לאלו החפצים בכך.

נגן וידאו

סילבוס הקורס

סתיו

גידול מזון

עונת הסתיו זה הזמן לתכנן ולהקים את גינת החורף שלנו. בעונה זו נלמד להכין שתילים איכותיים, לתכנן את הגינה שלנו לקבלת תוצרת שמתאימה לנו לאורך כל העונה, ונלמד איך להקים גינה, ולבנות ערוגות שיתמכו בגידולים שלנו. בעונה זו גם נלמד לעשות בדיקות אדמה ולהבין מה איכויות האדמה שלנו, לעבוד עם קומפוסט, דשן ותכשירים מטייבים בהתאם לצרכים של הגינה שלנו, נלמד על השקיה מיטבית בעונה זו ונתחיל לגעת בתחזוקה של גינת החורף.

בעונה זו נלמד על מבוא לגידול מזון בהשראת המערכות הטבעיות, מתאיאוריה לפרקטיקה. איך לחשוב על תכנון גינה ומערכת אקולוגית, ואיך להוריד את התיאוריה לעשייה יומיומית.

בישול עונתי

נכין את התשתית למטבח עונתי ומקומי ונעשה הכירות עם גישת הבישול העונתית-מקומית.

 • ליקוט – נכיר ונלקט בלוטים, זרעים, ופירות סתיו שיהיו זמינים. נחכה לגשם וברגע שהוא יגיע נחגוג את העונה הקצרה של נבטי הבר.
 • שימור מזון – נלמד לעבד את הבלוטים לקמח שישמש אותנו במטבח, נכבוש בשיטה הגלילית זיתים שמסקנו. נשמר בשיטות שונות את פירות וירקות העונה.

חורף

גידול מזון

בעונת החורף, נלמד על תחזוקה בגן הירק בחורף הכוללת ניהול עשבייה חכם, מחזורי שתילה מאוחרים, הגנת הצומח וקטיף נכון לטעם ואיכות. בעונה קרה זו, נלמד את הבסיס לעולם יערות המאכל ובוסתנאות מקומית. נלמד גיזום, ריבוי מייחורים וזרעים, והרכבות עצי פרי.

בעונה זו נתחיל לחשוב ולתכנן את גינת האביב והקיץ שלנו, נלמד איך לשמור על רצף תוצרת בין העונות, ואיך להחליף גידולים בערוגות במהירות ויעילות.

נלמד את בסיס הגידולים העיקריים בחורף בגן הירק, טיפים לגידול משלב הזרע ועד הקטיף – גזר, סלק, צנוניות, רוקט, חסה, מנגולד, קייל, פטרוזיליה, כוסברה, תרד ועוד.

בישול עונתי

נהנה משפע הירוקים של העונה, נשלב אותם עם צמחי הבר במטבח, נכין תבשילים ומטעמים על פי עקרונות – עקרון הירוקים, עקרון ארבעת האלמנטים לקציצות ירק. כמו כן נלמד להכין ממרחים, רטבים ומילויים מירקות העונה.

 • ליקוט – נלמד לזהות וללקט את עשבי הבר של החורף. מרוות ירושלים, חוביזה, חומעה, לוף ועוד.
 • שימור מזון  – נעמיק אל עולם ההתססה, נהנה מתוצרת הגינה ונלמד להתסיס כרוב, ירקות שורש, אפונת שלג ועוד. נשמר פירות הדר במלח, באלכוהול וביבוש.

אביב

גידול מזון

בעונה זו נלמד את היסודות של גינת הקיץ – הכנת שתילים, תכנון, הכנת ערוגות לגידולי הקיץ, הדליה, גיזום, תחזוקה, קטיף ועוד… בעונה זו ניישם פרקטיקות של שתילת עצי בוסתן, והשרשת ייחורים ישירות בשטח.

בישול עונתי

ממרחי פרחים – מטבל פרחי חרדל, איולי כליל. בישול פרחים ועלים ממולאים.

 • ליקוט אביב – פרחים, קטניות, וסוף עונת הירוקים.
 • ממרחי פרחים – מטבל פרחי חרדל, איולי כליל. בישול פרחים ועלים ממולאים.

קיץ

גידול מזון

בעונת הקיץ, נלמד מהם הדברים החשובים לתחזוקת גינת הקיץ אשר שתלנו באביב, איזה ירקות כדאי לנו לגדל בדירוג, ואיזה לא, ומהם סוגי הטיפול שיאפשרו קטיף מתמשך ואיכותי לאורך העונה ונלמד איך לקטוף כל ירק על מנת לקבל את מיטב הטעם והאיכות שלו.

בעונה זו גם נלמד את היסודות לעולם שימור זרעי מורשת, נלמד הלכה למעשה מה זה זני מורשת, איך ניתן לשמר אותם, ופרקטיקות לשימור זרעי החורף היבשים, ושימור זרעי הקיץ הרטובים.

נלמד את בסיס הגידולים העיקריים בקיץ בגן הירק, טיפים לגידול משלב הזרע ועד הקטיף – עגבניה, מלפפון, קישוא, חציל, פלפל, דלעות, במיה, תירס, בזיל, תרד קיץ ועד.

בישול עונתי

סלטים, פסטו, עוד קציצות ירק על פי עקרון ארבעת האלמנטים, ומה שירצה להלמד.

 • ליקוט – נכיר את הזרעים והפירות שיש ללקט בעונה ואת אופן השימוש בהם.
 • שימור מזון  – חגיגה במזווה: הכנת לדר פירות, ייבוש פירות, דבש ענבים, כבישת מלפפונים, צלפים, שימורי עגבניות – רסק טבעי, סירופ עגבניות, עגבניות מיובשות, כדורי פרובאנס.

21 מפגשים של 7 שעות בכל פעם - 147 שעות לימוד

ימי שלישי אחת לשבועיים 9:00-16:00

מתחילים ב 10.10 בגינת העץ, שבמעלה צביה

קורס מגדלים חיים מעלה צביה
קורס מגדלים חיים
חיים צעירים בגינת העץ
קורס מגדלים חיים אביב

עם מה תצאו מהקורס

הדבר הכי משמעותי שתצאו איתו יהיה מה שיחיה בכם/ן - הידע והמיומנות לעסוק בעשייה זו - אצלכם בבית, בעסק או בקהילה.

בוגרי הקורס כותבים

נטע צור

נטע צור

להגיע למפגשים עם רוני ואסף זה בשבילי להיכנס לתוך בועת קסם. בזכותם מתעוררת בי ההשראה והמוטיבציה להסתכל מסביבי. בתוך בועת הקסם אני לומדת לקבל מהטבע את השפע שיש בו ומה אפשר להכין מהשפע הזה וגם לומדת איך לגדל גינת ירק מפוארת שמזינה ומשמחת את הבטן והלב. לראות פתאום ראש ורדרד של צנונית מבצבץ בערוגה או לשים בסלט סירופ תפוזינות מעשה ידי - אושר גדול ששווה לכולם לחוות 🙂

אבישג קופרמן

אבישג קופלמן בחר

ההחלטה להרשם לקורס של רוני ואסף נעשתה באמצע הלילה, אחרי שהתגלגלתי לערוץ היוטיוב הנהדר של השניים. שיחת טלפון קצרה בבוקר שלמחרת וזהו… אני בפנים! תודה רוני ואסף על ההזדמנות ללמוד משניכם ומשלל מורים לאורך הדרך. העשרתם את הידע שלי באינספור נושאים, גדולים וקטנים. דיוקים כאלה שמצליחים להפיל את האסימון גם אחרי 4 שנות גינון בגינת הירק המשפחתית שלנו. תודה רבה על המרחב שיצרתם שמאפשר רווחה רגשית גדולה אחת לשבועיים. תודה על הידע, הפרקטיקה והמטבח העשיר. תענוג של ממש ומומלץ בחום רב! אבישג קופלמן בחר

ורד פרן

ורד פראן

לכל מי שאוהב לגדל צמחים בכלל, וצמחי מאכל בפרט, זה הקורס בשבילכם. אסף, נותן את הידע המקצועי שרכש, מגידול גינה אורגנית במשך שנים רבות, ובנוסף טיפים ועבודה מעשית, והמון ידע שאי אפשר לרכוש בספרים או באינטרנט. ורוני, משלימה אותו, עם מה אפשר לעשות עם כול הטוב הזה שאנחנו מגדלים. קורס שווה ממש, מקצועי, מרענן, וטעים, וחבר׳ה מדהימים שעשו לי את התקופה הזאת שמחה מאושרת ומיוחדת. והכי הכי, שהגינה שלי פורחת ומניבה תודה לכולכם על שנה נהדרת

אבי כהן

אבי כהן

קורס גידול ירקות? אני? אז כן, גם אני, אחרי כמה דונמים של ירקות אורגניים שגידלתי שמח שנרשמתי ל מגדלים חיים. מה שמשך אותי לקורס זו תשומת הלב לפרטים שהייתה ניכרת בכל והאמת, זו הייתה רק ההתחלה. מצאתי מקום מיוחד ואנשים עוד יותר. אסף מלמד את הדרך בצניעות ובשקט ורוני מתבלת אותה בריחות העונה. רכשתי עוד ידע וכלים, שיטות ומתכונים ששולבו יחד באופן טעים ומזין. הכרתי עוד אנשים שפשוט אוהבים כמוני לגדל, לבשל ולאכול ירקות. הקצב של הקורס, הנוכחות הצבעונית והדוממת של עונות השנה בגינה והמתכונים העונתיים שליוו את הכל גרמו לי בכל פעם לחזור הביתה, לדייק את מה שאני רוצה מהגינה הפרטית שלי ולגלות בכל פעם מחדש כמה זה כיף לגדל, לבשל, לאכול ולחלוק את השפע של האדמה.

רונית צור

רונית צור

הגעתי לקורס "מגדלים חיים" מתוך רצון להעמיק ולשפר את הידע שלי, שנצבר כבר כ-3 עשורים... פגשתי פה זוג מחוייך ומחוייב לדרך. והדרך היא נעימה ומזמינה, מוגשת בפשטות, ברכות וברוגע. ואם משהו לא מתאים – הכל בסדר. החורף חוויתי בפעם הראשונה גינת ירק שלא השתלטו עליה עשבי בר. הקומפוסטר התמלא תוך פרק זמן קצר וכבר יצא למנוחה, בעוד אני מתלהבת מכל ערימת עלים יבשים שאני רואה בדרך (עוד תבינו למה במהלך הקורס). המזווה התמלא בצנצנות עם ירקות/פירות מותססים, מיובשים וכבושים. למדתי שאפשר לנצל את העלים הנלווים לכל ירק בהרבה אופנים, ועוד ועוד.... החבורה שהתאספה ללמוד את התכנים הללו היא מגוונת ומעניינת. הארוחות המשותפות מוסיפות עוד צבע להתרחשות, ומוציאות את המיטב מכולנו. ומעבר לכל זה – הזמנתי את בנותי וכלתי להצטרף אלי לקורס, והן נענו – וכך יש לנו זמן איכות משפחתי מיוחד. ממליצה בחום לעשות הפסקה במירוץ, לקחת את הזמן, ולהתמלא בטוב.

רגינה מעייני

רגינה מעייני

כל כך שמחה על המתנה שהענקתי לעצמי כשנרשמתי לקורס. להגיע כל שבועיים לגינה, לראות את ההשתנות בה, הגדילה של הצמחים בשבועיים שעברו, את צמחי הבר השופעים בחורש מסביב לגינה, את הפנים המחייכות והנעימות של רוני ואסף, היה פשוט אושר. קיבלתי כל כך הרבה ידע פרקטי, אם זה בתחום הגידול שאפשר לי להבין מה לא עשיתי טוב בעבר ואיך אפשר לתחזק את הגינה בצורה מיטבית, ואם בתחום הבישול, שבזכות רוני פתחה את העיניים שלנו לשפע יש מסביבנו בכל עונה ומגוון הדברים שאפשר לעשות איתו, תענוג צרוף. מכל מפגש יצאתי מלאת השראה ומוטיבציה ליישם את הידע החדש שלי במטבח ובגינה הביתית שלי, אם זה הכנת ערוגות או התססות עונתיות. רוני ואסף אנשים מרתקים שכל כך כיף ללמוד מהם, אנשים שאוהבים את מה שהם עושים וזה מאוד ניכר. אסף מקצועי, שופע ניסיון וידע, מסביר הכל בסבלנות אין קץ והכל מהבסיס של הבסיס ורוני שופעת יצירתיות וכל פעם מפתיעה במתכונים מיוחדים, ובראייה המרתקת שלה על האוכל והסביבה. האהבה שלהם לאדמה, לטבע ולעונתיות מדבקת. הקורס ממש גרם לי לפתוח את העיניים עוד יותר ולראות את השפע העונתי מסביבי ולדעת איך אפשר לשלב אותו במטבח ובחיים שלי, ואני ממש מודה לכם על זה!

נועם צור

נועם צור

אני עוצרת וחושבת על הקורס מגדלים חיים של רוני ואסף ומשתאה על השינוי שהכניסו לחיי. בקלות, פשטות ושמחה רבה גן הירק הביתי שלי מניב שפע ירקות עונתיים וממלא את המטבח. השיש שלי מלא וגדוש בצנצנות של כבושים ומותססים. אני עושה שימוש כמעט בכל חלקי הפרי והירק ויודעת מה להכין עם מה שיש ללקט מסביב בכל עונה ועונה. חלומות שחלמתי במשך שנים והצליחו להתגשם קצת פה וטיפה שם החלו מתגשמים במלואם, בחצר האחורית שלי ❤️ שנה של שמחת חיים וקורס שמומלץ בחום גדול לכל מי שרוצה להתחבר באופן אחר אל המזון וההזנה שלה 🙏 נעם צור

קרן אור יוספיאן

קרן אור יוספיאן

הערך שקיבלתי מהקורס לא ניתן לתיאור במילים זה קצת כמו הדאו (טאו) כשמנסים לתאר אותה היא נעלמת. על מנת לגלות את הערך הרב שהקורס הזה יתן לכם תצטרכו ללכת את הדרך בעצמכם. אני מבטיחה שדלתות קסומות יפתחו בפניכם ולכל אחד יש את הדלת המיוחדת שלו שכשהיא תפתח קסם יכנס לחייו כמו טיפות מים עדינות אך החלטיות אשר יוסיפו שפע, משמעות, שמחה, אהבה , חיבור, נוכחות, ידע, תחושת מסוגלות ונסיון. הקורס הזה במשך כל השנה היווה לי בית ואדמה פוריה לצמוח ולגדול מתוכה. נתן לי אוויר והרחיב לי את הנשימה וחיבר אותי לרוח ולאדמה כאחד. נתן לי אש וחיבור ללב והעצים את התשוקה שלי לחיים. תחושת המסוגלות שבי ליצור ולברוא את חלומותיי גדלה כל כך עם כל תרגול, עם כל לימוד, כך גם האמון שלי ביכולת ההגשמה שלי עלתה. מה אומר, זו פשוט זכות ללמוד מרוני ואסף, שניהם מאסטרים רבי גוונים. להיות לידם זו המתנה הכי הגדולה שיכולתי לבקש, כי רק מעצם הוויתם והיותם הם, הפשטות היום יומית שבה הם חיים, קיבלתי השראה אינסופית, וכך ההיזכרות שלי בזכותי הטבעית לחיים הרמוניים, בשיתוף פעולה עם הטבע נפתחת, מאירה ומשפיעה עלי ועל כל מי שמסביבי. אף פעם לא הייתי בקורס שנתי שמהרגע הראשון שהגעתי אליו ידעתי בכל ליבי שאני במקום הנכון. כל ההתנגדויות העקשניות, שבדרך כלל עולות לי מול מורים התמוססו להן. כל בני ביתי תמכו בי ושמחו שאני מגיעה לקורס. הילדים ובן זוגי חזרו וציינו שהם אוהבים את מה שאני לומדת ושהם שמחים על השינוי שחל בי.

רחלי אררה

רחלי אררה

נרשמתי לקורס במטרה להרחיב את הידע שלי על גידול מזון ומסורות בישול עתיקות ונחשפתי לעולם ומלואו. בדרכם הייחודית, בנוכחות שקטה ובצומת לב מלאת רגישות, אסף ורוני לימדו אותנו להבחין במה שקורה ממש עכשיו ופתחו בפנינו את רזי העונתיות והמקומיות, סיקרנו אותנו לתמוך בפשטות ובהרומניה שבגינה ובעיבוד חומר הגלם במטבח. אני שמחה ונרגשת להגיע לימי שישי שלנו בגינת העץ הקסומה וללמוד לאט לאט, בשלווה וכמיהה את מה שנותר אי שם בעבר ומקבל חיים חדשים בעזרת חבריי לקורס ובהובלתם המדהימה של אסף ורוני.

יובל יצחקי

יובל יצחקי

הגעתי לקורס מלקרוא את אסף בפייסבוק. חשבתי לי "מבן אדם כזה, שכותב בכזאת רגישות וחיבור לאדמה, על חקלאות, אני רוצה ללמוד" לשמחתי זה מדוייק. אסף הוא קודם כל נשמה. ומקור לא יאמן של ידע! הגינה הזאת שלו, כל כך מרגשת! והכל בידיים, בשעות הבוקר המוקדמות, בכלים קטנים וחכמים בפשטותם ובדיוק מטריף. לא דיוק כזה שעושה תחושה של מוזיאון, רק של חיים שופעים. ואת הכל הוא מלמד בסבלנות, בקצב שמתאים, תו"כ עבודה או בתאוריה, לא שומר שום דבר לעצמו. ורוני פשוט סוחפת עם התשוקה שלה לצמחים ולאוכל, לשיטות מסורתיות, בעלי מלאכה וניסויים. הארוחות שאנחנו מכינים ביחד ממה שיש מסביב הן כנראה הכי טעימות שאפשר. ואני יוצא מהמפגשים איתה בתחושה שהכל משחק, שמתכונים זה המלצה כללית ושדברים מעולים קורים כשעובדים עם עקרונות ואינטואיציה. יש משהו כל כך נכון קורס הזה שנפרס לאורך שנה שלמה. עונות השנה מלוות אותנו ומכתיבות את הקצב. התהליך הזה של הקשב למה שקורה בחוץ הוא הדבר האמיתי.

מוסלי אריאלי

מוסלי אריאלי

"אז איך מתמצתים שנה נפלאה זה על אף שלא הייתה שגרתית לכולם... הנסיעה לגינת העץ המופלאה, השילוב בין רוני לאסף, המתנות שהיקום והאדמה נתנו לנו. האהבה לאדם ולאדמה וליקום כולו והגן שתמיד מחזיר בחזרה. אסף איש האדמה, מלא נסיון המחבר בין האדם לאדמה ומגדל ירקות נפלאים באהבה. ורוני הקוסמת היצירתית שלוקחת את כל הירקות והעשבים ויוצרת תבשילים עונתיים מדהימים בטעמם ויופים. אין ספק, למדתי מכם המון על אהבת האדמה. לתת לה ולקבל ממנה. חוויה שתזכר ואשתמש בה עוד שנים רבות. ממליץ לכולם על קורס שכזה. באהבה גדולה. מוסלי אריאלי, קיבוץ יזרעאל"

אמירה ישראלי

אמירה ישראלי

כשהתלבטתי האם לבוא לקורס "מגדלים חיים נפלאים" חשבתי לעצמי שיש לי כבר די הרבה ידע והבנה בפרמקלצ'ר ובחקלאות אורגנית, לפחות מספיק ידע בשביל לגדל את הגינה הקטנה שלי. ידעתי, ועכשיו אני יודעת עוד יותר, שהקשר שלכם לאדמה הוא פשוט ובטוח כל כך, ויחד עם זאת מלא רבדים ועומק שמתגלים בהדרגה ובצורת קלידוסקופית. שהרצינות שאתם מתייחסים למעשה שאתם עושים, המעשה הפשוט והמורכב כל כך של לחיות מהאדמה, לגדל את מה שנכון לה לגדל, לבשל את זה כמו שנכון לבשל, על פי המקום, הזמן, איתני הטבע, וההיסטוריה שלכם ושל המקום הזה.. היא בדיוק הרצינות הנכונה, שמלווה באהבה גדולה שבאה לידי ביטוי בכל פעולה, בכל מילה ובכל מבט שלכם זה לזו ולגינה. וביחד עם זאת יש בה הרבה קלות, ספונטניות וחופש. חופש ליצור, לשחק, לשנות ולבנות מאותם חומרים שוב ושוב דברים חדשים, גילויים לא צפויים והכל מתוך סקרנות ולמידה מתמדת מכל רגע ורגע- גם מההצלחות ולא פחות מהכישלונות.

סתוית דרורי

סתוית דרורי

הפגישות הדו שבועיות אתכם בגן העץ במעלה צביה במסגרת הקורס מגדלים חיים, היו עבורי מגדלור מאיר בשנת הסערות הקודרת שעברה עלי ועל כולנו. הידע הרחב העיניים המאירות החיוך התמידי והיכולת שלכם ללמד מבלי להיות שיפוטיים הם פשוט נפלאים. הצלחתם להעביר לי את תחושת החיבור החזקה שלכם לאדמה ולפרי האדמה, עד שהדבר הפך להיות חלק ממני מבלי שהרגשתי בכלל. הגישה הפתוחה שלכם שמלווה מצד שני בתשומת לב מוקפדת לכל הפרטים הקטנים אפשרו לי לראשונה למצוא את הדרך שלי לגידול הבוסתן הפרטי שלי ולהתאמת המטבח הביתי שלנו לתוצרת הגינה והבר שמסביב. אני כבר מתגעגעת. אוהבת

מי אנחנו?

רוני ואסף, בני זוג, הורים לנועם, חוקרי סביבה, אדם ורוח. שואלים שאלות ומחפשים את המפגשים האנושיים. מקדישים את פועלנו בכדי לקרב בין אנשים למקורות המזון שלהם. גרים במעלה צביה שבגליל.

רוני מינינברג | טבחית, מנחה סדנאות בישול, בלוגרית, מתכונאית, ומייסדת כף עץ.  

מזה כ-10 שנים, אני נמצאת במחקר מתמשך בתחום התזונה העונתית, הבישול העונתי, הטבעי והמקומי, ומקדישה את רוב הזמן שלי בהעמקת הקשר ביני לבין הטבע והחיים.

עשייתי כללה הפקת האירועים, הקמה וניהול מסעדה קהילתית בישוב מעלה צביה, הקמה וניהול קייטרינג בוטיק, הנחיית מאות סדנאות ליקוט ובישול עונתי ויעוץ לעסקים בתחום המזון הבריא.

האהבה לאוכל מזין ואיכותי טבועה בי כבר מילדות - כבת למשפחת חקלאים מראש פינה, גדלתי על תוצרת מקומית, טעם הירקות הטריים וסיפורים מבית סבא על החווה שבה חיו הוא ומשפחתו לפני קום המדינה, בה הם גידלו לעצמם את כל המזון. כבוגרת המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל, הבישול שלי מושפע מעולם העיצוב – מכמיהה ליצירה, לפרקטיות ולאסתטיקה.

ההתמחות שלי היום, היא לדעת מה גדל בכל עונה ולדעת מה ליצור עם השפע הזה. מתוך אורח חיים כזה אני לומדת שלבישול ותזונה עונתית השפעה מטיבה לא רק על הגוף והנפש, אלא גם על הפלנטה והסביבה שלנו – צמצום טביעת רגל אקולוגית שנגרמת משינוע מזון שמגיע מארצות רחוקות והשקעת אנרגיה עודפת בייצור מזון שלא בעונתו. כמו גם, לבחור לאכול עונתי – מעניק תמיכה אדירה לקהילה ובכלכלה המקומית.

דרך הלימוד שלי היא רכה והדרגתית. חשוב לי שתלמידי יקשיבו קודם כל לעצמם ויאמצו את הבישול העונתי באופן שמתאים לחייהם ויגרום להם הנאה מהרגע הראשון. אני מאמינה שזהו המפתח האמיתי ליצירת שינוי אמיתי ומתמשך.​

אסף מינינברג | חקלאי ומורה בגינת העץ

את המסע שלי במחוזות הקיימות וגידול המזון התחלתי לפני 10 שנים, ומאז הגישה שלי כלפי הלמידה היא שככל שאני נהיה יותר ‘מומחה’ ככה אני גם נהיה יותר ‘תלמיד’, ככל שאני יודע יותר אני מבין שאני יודע פחות, או במילים אחרות, אני בחיפוש, מחקר ולמידה מתמדת, אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד בשבילי היא כמובן ללמד. ב- 10 השנים האחרונות אני מגדל מזון באופן ביתי, קהילתי ויצרני, בין היתר בפרויקטים:
 • הקמה, ניהול ועבודת שדה ב’גינת העץ’ – גן ירק יצרני, מחדש בקנה מידה קטן.
 • ייעוץ וליווי להקמת גני ירק יצרניים.
 • הקמה, ניהול ועבודת שדה ב’אדם ואדמה – חווה לגידול ירקות אורגניים בשיתוף הקהילה’
 • הובלת תחום הקיימות והסביבה במרכזי הפיתוח של אינטל ישראל.
 • עבודה ופיתוח יער המאכל בכפר בן נון.
 • הכשרת מורי פרמקלצ’ר.
 • לימוד ‘גידול מזון וחיים ברי קיימא’ במגוון פלטפורמות.
 • הקמה והובלת גן ירק קהילתי יצרני במודל ייחודי בישוב מעלה צביה בגליל.
 • פיתוח ולימוד מלאכת שימור זרעי מורשת, וביסוס בנק זרעי מורשת מקומי.
 • הקמה וכתיבה לבלוג ‘תודעה בת-קיימא’ – בלוג על חיים אנושיים באקלים משתנה.
חושב, מהרהר וחוקר נתיבים לעתיד המזון שלנו, ועל יצירת קשר מתחדש – עתיק בין בני אדם לפלנטה.

החזון שלנו

להתחבר לפשטות של פעם – לקשר הטבעי בין הטבע למטבח. בקטיף, בליקוט, ובשימוש בשפע המקומי אנחנו מגלים יחד, כמה אפשרות ומגוון יש סביבנו, וכמה יצירתיות, השראה ושקט יש במלאכה הזו.

חיינו מוקדשים למחקר ולמידה של הנושאים ‘גידול מזון בר קיימא, ליקוט, שימור מזון מסורתי וטבעי, ובישול עונתי ומקומי’.

מתוך המחקר אנחנו בונים את גופי הידע והתוכן שאותו ברצוננו להעביר הלאה לכמה שיותר אנשים סביבינו בדרך נעימה, עמוקה ומעוררת השראה. כדי לעורר תהליכים והימצאות נתיבים לעתיד המזון שלנו, שכולל יצירת קשר מתחדש- עתיק בין בני אדם לפלנטה.

נגן וידאו

ההרשמה לשנת הלימודים 2023-24 עומדת להסתיים

להרשמה מלאו פרטיכם בשאלון.

נסגרה ההרשמה לשנה זו

ש"ח 620 X12
 • קורס מגדלים חיים | 2023-24

ההרשמה לשנת הלימודים 2023-24 נסגרה. מלאו פרטיכם ומלאו את השאלון להגשת מועמדות למחור הבא

מלאו פרטיכם ומיד תעברו למילוי שאלון אישי, לאחר מכן נקבע שיחת היכרות.

שאלות ותשובות | מגדלים חיים

שאלות ותשובות |

הקורס מניח את היסודות והבסיסים של גידול מזון ביתי מקצועי ושל בישול עונתי ומקומי.

הוא מתאים לאנשי אוכל ושפים שמתעניינים ורוצים להתפתח בתחום גידול המזון וגם במטבח העונתי ולגננים אשר היו שמחים לשדרג את יכולות הגינון שלהם וללמוד מה ניתן לעשות במטבח עם תוצרת הגינה בכל עונה, ולכל מי שהתחומים שאנחנו מלמדים מעניינים אותה, והיו רוצים להפוך את מיומנויות האלה לחלק מאורח החיים שלהם ואיכות החיים שלהם.

במהלך השנים האחרונות אנחנו מלמדים מגוון קבצות, גם של מומחים בתחומים שאנחנו מלמדים, ותמיד התלמידים שלנו מעידים שהלימוד תרם להם ידע וניסיון חדש, מעבר למה שהם הגיעו אותו, ופתח להם כיוונים חדשים של השראה ולמידה.

המחיר הוא קבוע להרשמה מוקדמת או מאוחרת. הסכום שאנחנו מבקשים הוא הסכום שקבענו על מנת ליצור את הקורס ברמה הגבוהה ביותר, עם מיטב מומחים ועם התהליכים הכי משמעותיים, והתשלום הוא מה שאנחנו מבקשים על מנת לעשות זאת ברמה זו. על מנת לאפשר הקלה בתחום התשלום, ניתן לפרוס את התשלום לעד -12 תשלומים ללא תוספת במחיר.

באוקטובר אנחנו פותחים קורס נוסף “גן הירק היצרני” קורס לגידול מזון לתוצרת ופרנסה בקנה מידה קטן המתאים למי שרוצה להתפרנס באופן מלא או חלקי מגידול ירקות. 

בימים אלה נערך קורס דיגיטלי בנושא ונעדכן פרטים לגביו בקרוב… 

דילוג לתוכן